پنجشنبه 1390/06/31 :: نویسنده : علیرضا بابایی
نوع مطلب : علمی، مذهبی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب : مذهبی، علمی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 1390/06/30 :: نویسنده : امین زارع
بسم الله

عاملی برای برکت کارهاادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 1390/06/30 :: نویسنده : امین زارع

     منوی غذای بهشتادامه مطلب


نوع مطلب : مذهبی، 
برچسب ها : میوه بهشتی، منوی غدای بهشت،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 1390/06/30 :: نویسنده : حسین سیفی
صدایم مرد

غرورم زیر پا له شد

و آوازم در آغوش شبی تاریک

پژمرد

 

                      هنوز از کوچه ی فریاد

                       آوازی نمی آید

                       و انسان در تکاپوی رسیدن ها

                         به مردن ختم خواهد شد

 

تو آن شولای عریانی

که می پوشیدمت هر روز

و اهسته غزل در کوچه ی فریاد می خوانم

 

                                                     من اما پوستینی سرد و سوزانم

                                                      غمی جانکاه و فرسایم

                                                       که حتی ابر ها هم زیر بغضی سخت

                                                        برایم قصه می بارند!

 

                         تو را آیا کسی دانست ؟

                        مرا آیا کسی فهمید ؟

                        و دانست این  غم دیرینه را با خویش چگونه داد خواهم کرد ؟

 

غزل خوان نگاهم را تو باور کن

و چون آواز فردا ها

مگو با من نمیدانی

مگو با من نمیدانی کسی در کوچه ی فریاد می میرد !

مگو با من ...

مگو با من ...

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 1390/06/30 :: نویسنده : حسین سیفی
پیامبری از جنس شعر

دهانت را می بویند ، مبادا گفته باشی دوستت دارم!

راهم را گم کرده ام نازنین
دروغی مه گونه سراسر جاده را مصلوب کرده
و اینک ...
امیدم به ستاره ی بد اقبالیم است !

او می دانست ...
او می دانست و هرگز به من نگفت
او به من نگفت که مرداب ها به دریا نخواهند ریخت
و من می ترسیدم
از همان آغاز
که شاید آغازی در کار نبوده استادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 1390/06/30 :: نویسنده : حسین سیفی
جنگ نرم چیست و راه‏های مقابله با آن کدام است؟

تا سال 1945 میلادی غالب جنگ‏ها "جنگ سخت" بود. پس از آن با توجه به دو قطبی شدن جهان به بلوک شرق و بلوک غرب، دور جدیدی از رقابت ها میان آمریکا و شوروی سابق آغاز شد که به "جنگ سرد" مشهور شد. جنگ سرد ترکیبی از جنگ سخت و جنگ نرم بود که طی آن دو ابر قدرت در عین تهدیدهای سخت از رویارویی مستقیم با یکدیگر پرهیز می‏کردند.

با فروپاشی شوروی در سال 1991 میلادی و پایان جنگ سرد کارشناسان بخش جنگ در ایالات متحده با استفاده از تجارب دو جنگ جهانی و دوران جنگ سرد دریافتند که می شود با هزینه کمتر و بدون دخالت مستقیم در سایر کشورها به اهداف سیاسی، اقتصادی و... دست یافت که در ادبیات سیاسی جهان به جنگ نرم شهرت یافت.

جنگ نرم

این نوع جنگ از فروپاشی شوروی شروع و تاکنون ادامه داشته و متکی بر تهدیدات نرم و قدرت نرم فرهنگی و اجتماعی است.آمریکایی ها با استفده از این نوع جنگ تاکنون موفق به تغییر چندین رژیم سیاسی در کشورهای مورد نظر شدند. انقلاب های رنگی که در چندین کشور بلوک شرق و شوروی سابق رخ داد،در واقع نمونه ای از جنگ نرم است. آمریکایی ها با استفاده از قدرت نرم موفق به تغییر رژیم های سیاسی در کشورهایی چون لهستان،گرجستان، چک اسلواکی، قرقیزستان، اکراین و تاجیکستان گردید. در تمامی این دگرگونی های سیاسی بدون استفاده از ابزار خشونت و صرفا با تکیه بر قدرت نرم و ابزار رسانه، با تغییر در ارزش ها و الگوهای رفتاری از رژیم های سیاسی حاکم مشروعیت‏زدایی گردید و از طریق جنبش‏های مردمی و ایجاد بی ثباتی سیاسی، قدرت سیاسی جابه جا شد.

جنگ نرم در قالب‏های مختلف مثل : انقلاب مخملی ، انقلاب های رنگی (انقلاب نارنجی و...)، عملیات روانی ، جنگ رسانه‏ای، با استفاده از ابزار رسانه‏ای ( رادیو ، تلویزیون، روزنامه و امثال آن) و ... توانست نظام سیاسی بعضی از کشورها ـ مانند اوکراین و گرجستان ـ را تغییر دهد.

تعریف جنگ نرم

مفهوم جنگ نرم (Soft Warfare) در مقابل جنگ سخت (Warfare Hard) است و تعریف واحدی كه مورد پذیرش همگان باشد ندارد.

«جان كالینز» تئوریسین دانشگاه ملی جنگ آمریكا، جنگ نرم را عبارت از “استفاده طراحی شده از تبلیغات و ابزارهای مربوط به آن، برای نفوذ در مختصات فكری دشمن با توسل به شیوه هایی كه موجب پیشرفت مقاصد امنیت ملی مجری می شود”، می داند.

ارتش ایالات متحده آمریکا در آیین رزمی خود آن را بدین صورت تعریف نموده است: “جنگ نرم، استفاده دقیق و طراحی شده از تبلیغات و دیگر اعمالی است كه منظور اصلی آن تاثیرگذاری بر عقاید، احساسات، تمایلات و رفتار دشمن، گروه بی طرف و یا گروههای دوست است به نحوی كه برای برآوردن مقاصد و اهداف ملی پشتیبان باشد”.با عنایت به تعاریف فوق، معروفترین تعریف را به جوزف نای، پژوهشگر برجسته آمریكایی در حوزه “قدرت نرم” نسبت می دهند. وی در سال1990 میلادی در مجله “سیاست خارجی” شماره 80 ، قدرت نرم را “توانایی شكل دهی ترجیحات دیگران” تعریف كرد. تعریفی كه قبل از وی «پروفسور حمید مولانا» در سال1986 در كتاب “اطلاعات و ارتباطات جهانی؛ مرزهای نو در روابط بین الملل” به آن اشاره كرده بود. با این وجود مهمترین كتاب در حوزه جنگ نرم را جوزف نای در سال2004 ، تحت عنوان “قدرت نرم؛ ابزاری برای موفقیت در سیاست جهانی” منتشر نمود.

بنابراین جنگ نرم را می توان هرگونه اقدام نرم، روانی و تبلیغات رسانه ای كه جامعه هدف را نشانه گرفته و بدون درگیری و استفاده از زور و اجبار به انفعال و شكست وا می دارد. جنگ روانی، جنگ سفید، جنگ رسانه ای، عملیات روانی، براندازی نرم، انقلاب نرم، انقلاب مخملی، انقلاب رنگی و... از اشكال جنگ نرم است .

به عبارت دیگر جنگ نرم مترادف اصطلاحات بسیاری در علوم سیاسی و نظامی می باشد. در علوم نظامی از واژه هایی مانند جنگ روانی یا عملیات روانی استفاده می شود و در علوم سیاسی می توان به واژه هایی چون براندازی نرم، تهدید نرم، انقلاب مخملین و اخیراً به واژه انقلاب رنگین اشاره كرد.در تمامی اصطلاحات بالا هدف مشترك تحمیل اراده گروهی بر گروه دیگر بدون استفاده از راه های نظامی است.

در یك تعریف كامل تر می توان گفت، جنگ نرم یك اقدام پیچیده و پنهان متشكل از عملیات های سیاسی، فرهنگی و اطلاعاتی توسط قدرت های بزرگ جهان برای ایجاد تغییرات دلخواه و مطلوب در كشورهای هدف است

دلایل استفاده از جنگ نرم

انتشار مقاله مشهور «جوزف نای» نظریه‏پرداز آمریکایی تحت عنوان «قدرت نرم» power Soft در فصلنامه آمریکایی foreign policy در سال ۱۹۹۰ دیدگاه جدیدی را به مخاطبان ارائه کرد که براساس آن ایالات متحده به جای آن که از طریق بکارگیری آنچه که قدرت سخت می نامند به انجام کودتای نظامی در کشورهای رقیب اقدام کند؛ تلاش خود را بر ایجاد تغییرات در کشورهای هدف از طریق تأثیرگذاری بر نخبگان جامعه متمرکز می کند.

براین اساس آمریکا می توانست بجای سرمایه گذاری میلیارد دلاری بر تئوری جنگ ستارگان به منظور مقابله با آنچه تهدید شوروی خوانده می شد، به سرمایه گذاری بر نخبگان جامعه شوروی از طرق مختلف اقدام کند. پس از فروپاشی شوروی جوزف نای مقاله دیگری تحت عنوان «کاربرد قدرت نرم» در فصلنامه فارن پالسی در سال ۲۰۰۴ منتشر ساخت که تکمیل کننده نظرات قبلی او متناسب با تغییرات جهان در سال های پس از فروپاشی شوروی و بویژه تحولات ناشی از واقعه یازده سپتامبر در روابط بین الملل بود.

در مقاله مذکور جوزف نای دیدگاه خود را درباره ایجاد تغییرات از طریق به کارگیری دیپلماسی عمومی در کنار بکارگیری قدرت نرم در میان نخبگان جامعه هدف مطرح کرد. بعدها نظرات او تکمیل تر شد و به عنوان دستورالعمل سیاست خارجی آمریکا تحت عنوان بکارگیری «قدرت هوشمند» Smart power به مورد اجرا گذارده شد. براساس این نظریه آمریکا با استفاده از دیپلماسی عمومی و قدرت هوشمند به برقراری نفوذ در بدنه جامعه هدف کمک می کند. این دیدگاه با دستورالعمل های اجرایی که توسط کارشناسان اطلاعاتی آمریکا نظیر دکتر «جین شارپ» تهیه شد، در سطح رسانه های گروهی به مفهوم «انقلاب نرم» معروف شد.

بنابراین جنگ نرم، امروزه مؤثرترین، کارآمدترین و کم هزینه ترین و درعین حال خطرناک ترین و پیچیده ترین نوع جنگ علیه امنیت ملی یک کشور است، چون می توان با کمترین هزینه با حذف تهاجم خود قرار می دهد.

جنگ نرم به روحیه، به عنوان یکی از عوامل قدرت ملی خدشه وارد می کند، عزم و اراده ملت را از بین می برد، مقاومت و دفاع از آرمان و سیاست های نظام را تضعیف می کند، فروپاشی روانی یک ملت می تواند مقدمه ای برای فروپاشی سیاسی- امنیتی و ساختارهای آن باشد. جوزف نای قدرت نرم را شیوه غیرمستقیم رسیدن به نتایج مطلوب بدون تهدید یا پاداش ملموس می داند. این شیوه غیرمستقیم رسیدن به نتایج مطلوب قدرت است. بر این پایه یک کشور می تواند به مقاصد موردنظر خود در سیاست جهانی نایل آید، چون کشورهای دیگر، ارزش های آن را می پذیرند، از آن تبعیت می کنند، تحت تأثیر پیشرفت و آزاداندیشی آن قرار می گیرند و در نتیجه خواهان پیروی از آن می شوند. در این مفهوم آنچه مهم تلقی می شود، تنظیم دستورالعملی است که دیگران را جذب کند. بنابراین جنگ نرم از یکسو توانایی کسب آنچه که می خواهید از طریق جذب کردن نه از طریق اجبار و یا پاداش می باشد ( و از سوی دیگر نشان دهنده ، تفاوت های عمده آن با جنگ سخت می باشد.

تفاوت‏های جنگ نرم و جنگ سخت

1- حوزه تهدید نرم اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است، در حالی كه حوزه‌ تهدید سخت امنیتی و نظامی می‌باشد؛

2- تهدیدهای نرم پیچده و محصول پردازش ذهنی نخبگان و بنابراین اندازه‌گیری آن مشكل است، در حالی كه تهدیدهای سخت؛ عینی، واقعی و محسوس است و می‌توان آن را با ارائه برخی از معیارها اندازه‌گیری كرد؛

3- روش اعمال تهدیدهای سخت، استفاده از زور و اجبار است، در حالی كه در نرم ، از روش القاء و اقناع بهره‌گیری می‌شود. و تصرف و اشغال سرزمین است در حالی كه در تهدید نرم ، هدف تاثیر‌گذاری بر انتخاب‌ها، فرآیند تصمیم‌گیری و الگوهای رفتاری حریف و در نهایت سلب هویت‌های فرهنگی است؛

4- مفهوم امنیت در رویكردهای نرم شامل امنیت ارزش‌ها و هویت‌های اجتماعی می‌شود، در حالی كه این مفهوم در رویكردهای سخت به معنای نبود تهدید خارجی تلقی می‌گردد.

5- تهدیدهای سخت، محسوس و همراه با واكنش برانگیختن است، در حالی كه تهدیدهای نرم به دلیل ماهیت غیر عینی و محسوس آن، اغلب فاقد عكس‌العمل است.

6-مرجع امنیت در حوزه تهدیدهای سخت، به طور عمده دولت‌ها هستند، در حالی كه مرجع امنیت در تهدیدهای نرم محیط فروملی و فراملی (هویت‌های فروملی و جهانی) است؛

7- كاربرد تهدید سخت در رویكرد امنیتی جدید عمدتاً مترادف با فروپاشی نظام‌های سیاسی- امنیتی مخالف یا معارض است، در حالی كه كاربرد تهدید نرم در رویكردهای امنیتی جدید علیه نظام‌های سیاسی مخالف یا معارض، مترادف با فرهنگ‌سازی و نهادسازی در چارچوب اندیشه و الگوهای رفتاری نظام‌های لیبرال و دموكراسی تلقی می‌شود.

جنگ نرم نیز همانند جنگ سخت اهداف مختلفی دارد و قاعدتا هدف غایی هر دو آنها تغییر كامل نظام سیاسی یك كشور است كه البته با اهداف محدودتر هم انجام می گیرد. در حقیقت جنگ نرم و جنگ سخت یك هدف را دنبال می كنند و این وجه مشترك آنهاست، در هر صورت هدف اصلی این جنگ، اعمال فشار برای ایجاد تغییر در اصول و رفتار یك نظام و یا به طور خاص تغییر خود نظام است.

ادامه مطلب


نوع مطلب : جنگ نرم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 1390/06/30 :: نویسنده : میثم ستارنژاد

سلام دوستان

دانلود دعای عهد 

هر کس چهل صباح این دعا رو بخونه از یاران و همرکابان حضرت مهدی (عج) قرار می گیره و حتی اگه در اون زمان مرگ سراغش اومده باشه که از قبر بیرون آورده می شه

نوع مطلب : مذهبی، 
برچسب ها : دعای عهد، دانلود دعای عهد،
لینک های مرتبط :


                                       آپلود98 دات کام - آپلود رایگان عکس

یأس و نومیدی از رحمت و مغفرت الهی از بزرگترین گناهان است؛ زیرا آنچه سبب یأس از رحمت و مغفرت پرودگار عالم می شود، ضعف اعتقاد به قدرت و کرم و رحمت بی پایان اوست و قرآن مجید آن را از صفات...ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


گرفتار غم هجران چه سازد

اسیر روی مه رویان چه سازد

به بزم پهن دشت محنت و رنج

بلاكش بی سر و سامان چه سازد

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دانلود انتی ویروس shortcut، یک نرم افزار حرفه ایی جهت از بین بردن ویروس های شرتکات،شاید واسه شما هم پیش اومده باشه که یه فلش مموری رو به یه کامپیوتر وصل کرده باشین و بعد از اینکه خواستین اطلاعات روی فلش رو استفاده کنین تمام اطلاعات تبدیل به میان بر شده باشن! 

خوب این برنامه رو دانلود کنید و اجراش کنید تا فایل هاتون برگردنددانلود


نوع مطلب : جنگ نرم، 
برچسب ها : کرم شورتکات، ویروس شرتکات، دادلود آنتی ویروس شرتکات،
لینک های مرتبط :


دوشنبه 1390/06/28 :: نویسنده : معراج علیزاده

اولین قربانی شهوت

قرآن در مورد ازدواج فرزندان آدم(ع) چیزی بیان نکرده و تنها روایات اسلامی است که ازدواج آنها را بطور کلی به دو گونه نقل کرده اند: صورت اول آنکه حوا در هر نوبت بارداری دو فرزند یکی پسر و یکی دختر به دنیا می آورد و وقتی که آنها به سن بلوغ رسیدند، پسری که از نادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جوانان را از دین زده نکنیم !

در برخورد با جوانان نباید همه کارهایی را که از آنان سر می‌زند و بزرگ‌ترها نمی‌پسندند، زشت بدانیم و با آنان مانند گناهکاران برخورد کنیم و آنان را بی‌دین بدانیم، چون بسیاری از کارهای آن‌ها...ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 1390/06/28 :: نویسنده : معراج علیزاده
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 1390/06/27 :: نویسنده : میر محسن سید نظری
شکرگزاری چیزی شگفت انگیز نیست بلکه باعث می شود هر آنچه برای دیگران عالی است، نصیب ما هم بشود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 1390/06/27 :: نویسنده : میر محسن سید نظری
آدم عاقل بابت آنچه ندارد عزا نمی گیرد، بلکه بابت چیزهایی که دارد شادمان است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 1390/06/27 :: نویسنده : معراج علیزاده

نرم افزار احكام همراه

نرم افزار احكام همراه نرم افزار احكام همراه داشتن یک نسخه از کتاب رساله ی مراجع تقلید در گوشی های همراه، کمک شایانی به درک بهتر و شناخت مفید تر از احکام اسلامی می کند . برنامه احكام همراه (تهیه شده توسط موسسه فرهنگی تبیان) شامل احکام شرعی و رساله توضیحادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آیا خلقت بشر تدریجی بوده؟!

خلقتادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 1390/06/27 :: نویسنده : معراج علیزاده

راه شناختن خود چیست؟

من این سوال را از یک علم شنیدم و گفت هرکه خود را بشناسد خدا را نیز می شناسد پس در نتیجه  راه شناخت خدا چیست ؟

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


داستان مسلمان شدن ژاكلین(زهرا)

برای نوشتن از شهدا هنوز دیر نشده


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نامه جالب یك فرزند شهید به پدرشادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 1390/06/26 :: نویسنده : معراج علیزاده

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 1390/06/26 :: نویسنده : معراج علیزاده

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


تعبیر خواب آنلاین

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 1390/06/26 :: نویسنده : معراج علیزاده

چرا نماز می خوانیم ؟

اگر میشود با مدرک و منطق جواب بدهید و جواب هم داخل عبارات نماز باشد.با تشکرادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


وصیت نامه شهید احد مقیمیادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


زنگ خطری برای نفوذ شیطان

یکی از عوامل سقوط انسان، که شاید بتوان گفت: خطرناک‌تر از سایر عوامل سقوط است، دنیا طلبی است. زرق و برق دنیا و دلبستگی به آن و به خصوص مشغول شدن به دنیای حرام، انسان را به سقوط عجیبی می­‌کشاند و اگر آدمیان مواظبت لازم را ننمایند و در امتحان‌های الهی مردود گردند، دنیا، مانع پیشرفت معنوی آنان شده و آنان را جهنّمی می‌کند.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


بهترین راه قرائت و فهم قرآن کریم

بهترین راه برای قرائت همراه با ادراک و فهم قرآن این است که انسان همراه با قرائت سور قرآنی، معانی آن را در ذهن و نظر قرار دهد، و با هر آیهء در درون و نهاد خود گفتگو نماید.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چرا خدا بین بنده‌هایش فرق می‌گذارد؟

یکی از سؤالاتی که بسیار ذهن انسان را به خود مشغول می‌دارد، وجود تفاوت‌های افراد بشر در داشته‌هایشان است. همیشه در اطراف خود کسانی را می‌بینیم که نسبت به ما از نعمت‌های خدادادی بیشتری برخوردارند و شاید در نظر ما شایستگی داشتن آن نعمت‌ها را نیز نداشته باشند و در پی این مسئله از خود می‌پرسیم: به راستی چرا چنین است؟ چرا من نباید این نعمت‌ها را داشته باشم؟ چرا او باهوش تر است؟ چرا زیباتر است؟ چرا قدرتمندتر است؟ چرا چرا چرا ........؟ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 1390/06/25 :: نویسنده : معراج علیزاده


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   
تکتیراندازان
درباره وبلاگ

از کاربران اینترنتی که علاقمند به نویسنده شدن و استفاده از مزایای آن در این سایت هستند به سایت www.cyb24.ir مراجعه کنند
مدیر وبلاگ : رضا فرجی
مطالب اخیر
صفحات جانبی
نظرسنجی
ختم 12000 صلوات با معنیش برای تعجیل در ظهور امام زمان (عج) - خدایا بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست


آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو