تبلیغات
تکتیراندازان - با مردم صادقانه سخن بگویید
 

مناظره سوم نامزدهای پست ریاست جمهوری اگرچه دارای مزیت‌ها و قابلیت‌های اولیه برای مدل‌سازی در رقابت‌های سالم انتخاباتی بود ولی نشان داد که برخی از چهره‌های سیاسی شرکت‌کننده در مناظره‌ها، هنوز با انگیزه و رفتاری تأثیرگرفته از مبانی فرهنگ انتخاباتی غربی، به جای کلام صادقانه و شجاع،‌ منصفانه به دنبال تأمین اهداف بخشی، جناحی و حتی خطرناک فتنه‌گری و ترویج آن می‌دانند.

 

هادی محمدی

هادی محمدی

به گزارش جنگ نرم و عملیات روانی؛ آنچه مردم می‌خواهند وعده‌های مشعشع غیرواقعی و فریبکارانه نیست تا عده‌ای به قدرت برسند و با نام مردم، صدها هکتار بین الیت و تیم هم‌پیمان از اراضی و مراتع کشور تقسیم شود و یا مجاری تجارت و مناسبات کشور از حلقه‌های همفکران خارج نشود و بجای رفاقت و همراهی با مردم و پاسخگویی به نیازهای واقعی مردم و عزت نظام و ارزشهای انقلاب و خون شهدا و آرمان‌های امام خمینی(ره)‌ و رهبر معظم انقلاب، چوب حراج به اهرم‌های قدرت ملی و منطقه‌ای و انقلابی در ازای لبخند جک استراو و مقامات غربی بزنند و یا دریافت وام‌های کمرشکن از اروپا که باز هم برای ثبت یک لقب «سرداری» و با هزاران حیف و میل مالی در پروژه‌های سازندگی، به اجرا در آمد، به نمایش درآیند.

 شایسته‌سالاری آنها یعنی اینکه نخبگان غرب‌زده در ارکان کشور حاکم شوند و نه اینکه جوانان غیرتمند و دانشمند زمام امور کشور را به دست گیرند. تدبیر و عقلانیت و حقوق شهروندی و اقوام، همه برای یک فریب بزرگ است،‌ چرا که اساساً در ماهیت رفتارهای تجربه‌شده، یا مارک ساخت انگلیس و یا ساخت آمریکا نمایان شده است و اولویت‌های و خواسته‌های مرحله‌ای آنها، در دستور کار شعارهای سیاسی و یا انتخاباتی فسادطلبان قرار گرفته است.

کارنامه و حاصل کار ۱۶ سال دولت‌های سازندگی و اصلاحات، در عناوینی مانند رانت و فساد مالی، حذف دیگر رقبای سیاسی، نابودی فرهنگی و ترویج فرهنگ و سیاست‌های غربی، مقابله با نظام و ارزش‌های انقلاب، تقویت الیت و گروه همفکران غربزده در تمامی شئون کشور و امثال آن قابل طرح هستند.

اگر غرب،‌ با نظام ولایت و نظام دینی در ایران مشکل دارد، همین مسئله در دستور کار آنها قرار می‌گیرد. اگر غرب در پژوهش‌های خود به این جمع‌بندی می‌رسد که مانع سیاست‌های غربی برای نابودی انقلاب اسلامی، نهادهای اسلامی است که به دست امام(ره) پایه‌گذاری‌شده و همواره تاکنون مورد حمایت ولایت و رهبری بوده‌اند، این بیگانه‌دوست‌ها هم همین شعار را مطرح می‌کنند و می‌گویند کشور را نمی‌توان پادگانی اداره کرد و نهادهای انقلابی را برای خشنودی غرب و مزدوران داخلی آنها که طیفی مضحک و متضاد (به ظاهر) را تشکیل می‌دهند، هدف تهاجم قرار می‌دهند.

 چقدر جالب است که با نام اصلاح‌طلبی و یا سازندگی وارد عرصه رقابت می‌شوند و باز هم از فتنه‌گران حمایت می‌کنند. تمرکززدایی در اداره کشور و جلوگیری از تصدی‌گری دولت در اقتصاد را تا مرز ترویج اقتصاد بازار و سرمایه‌داری گسترش می‌دهند. یک دلیل این توصیه این است که مثلاً در پایان حکومت اصلاحات هزاران شرکت خصوصی از همفکران آنها، ده‌ها میلیارد دلار به دبی منتقل کردند و اکنون برای تحکیم پایه‌های مستقل اقتصادی در مقابل نظام و حکومت باید به کسب مزیت‌های جدید دست یابند.

در سیاست خارجی ظاهراً همه از منافع ملی سخن می گویند ولی عملا آنچه مورد اختلاف است مفهوم منافع ملی است. از نگاه غربزده‌ها، ارزش‌ها جایگاهی در منافع ملی ندارند و یا اساساً در اولویت های قابل اغماض می باشند. به همین دلیل است که در دوره شانزده ساله سازندگی و اصلاحات، مهمترین اهرمهای قدرت بازیگری خارجی و بنا به درخواست کشورهای اروپایی تعطیل می شوند و در هشت سال حاکمیت به اصلاح طلبان نه تنها تعطیلی کافی نیست بلکه باید مورد هجوم هم قرار گیرند.

سیاست خارجی از نگاه این غرب زده ها، یعنی اینکه در تعامل با غرب و با حراج ارزش ها و آرمان ها و عزت و شرف ملی و تاریخی، امتیاز اقتصادی کسب کنیم،‌ البته اگر بتوان نام امتیاز بر آن نهاد!

مدل حکومت‌داری این خودشیفتگان این است که ما کاری در سیاست خارجی نداریم و نباید برای چیزی هزینه بدهیم و فقط باید به فکر خودمان باشیم و این‌گونه از شر دشمنی غرب و صهیونیسم خلاص شویم.

 عجب توهم و رؤیای شیرینی است که فکر می‌کنند اگر غرب و صهیونیسم را اطاعت کنیم،‌ راه بجایی می بریم این بدان معناست که اینها نه انقلاب و مردم ایران و آرمانهای آن را شناخته اند و نه دشمنان قسم خورده غربی و صهیونیستی را می شناسند. شاید نمی دانند که دشمنان ایران تا مجبور نباشند و در اضطرار قرار نگیرند امتیاز که هیچ، بلکه حق خودمان را هم نخواهند داد. وقتی آمریکایی ها برای حمله به عراق آماده می شدند، حتی معارضین نظام صدام را تهدید کردند که حقی در مداخله ندارند و نمی خواستند، این گروه های معارض و یا مردم را در نظام پس از صدام مشارکت دهند. وقتی مجبور شدند، به مردم عراق و خواسته های مرجعیت بزرگ عراق تن دادند.

تا آن روز، ایران به عنوان مشکل آمریکا تلقی می‌شد ولی وقتی کشتی آنها به گل نشست و در ماه بیش از ۱۲۰ کشته دادند، برای حل مشکل خود با ایران مذاکره کردند. چرا به مردم صادقانه نگوییم که دشمنی ظالم داریم که برای رسیدن به هدف خود از هر ابزاری استفاده می کند و ما هم چاره ای جز صبر و مقاومت، شکوفایی و بکارگیری پتانسیل های ملی و منطقه ای و گسترش نفوذ خارجی و پر هزینه کردن سیاست های دشمن را نداریم و تنها در این صورت است که مجبور می شوند در دیپلماسی به حق ما اعتراف کنند.

ما نمی توانیم تحریم ها را چه در دیپلماسی و چه بوسیله هر ابزار عادی برطرف کنیم ولی می توانیم این تحریم ها را از محتوا و کارکرد، تهی کنیم و دیپلماسی یعنی تلاش در این مسیر. اگر فکر کنیم که مقامات انگلیسی گاهی به ما لبخند هم می زنند و یا مقامات آمریکایی از هیجانات سیاسی ما در یک باند سیاسی حمایت می کنند، به معنای راهی در دیپلماسی در حل مشکلات اقتصادی است، یا خامی کرده‌ایم و یا به همه چیز خیانت نموده‌ایم، چرا که به این لبخند و آن حمایت دل بسته‌ایم.

 وزارت اقوام و یا معاونت اقوام در زمانی مطرح می‌شود که دستور کار دستگاه‌های سیاسی و اطلاعاتی انگلیسی و آمریکایی و اسرائیل، بر تجزیه قومیتی در ایران قرار گرفته است. حقوق مدنی و شهروندی را فقط در مقوله‌های ضد نظام و ضد ارزش و واگرایانه در جامعه اسلامی معتبر می‌دانند و هیچ‌گاه از دغدغه خیل عظیم دینداران و بانیان انقلاب و توده‌های مردم سخن نمی‌گویید. صلابت و شجاعت مواضع امام و رهبری معظم انقلاب در کجای گفتمان شما جای دارد؟ آیا شما یک شرکت سهامی هستید که فقط به منافع گروهی و باندی فکر می‌کنید و یا در مسیر جریان‌سازی دشمنان شنا می‌کنید و به ترویج فرهنگ و ارزش‌های آنها می‌پردازید؟

اینکه در فلان پست‌های اجرایی و یا امنیتی بوده‌اید، به میزانی اعتبار دارد که همسو با انقلاب و ارزش‌های آن عمل کرده‌اید و اگر حمایت‌های باندی شما را در آن جایگاه قرار داده، به‌ویژه اینکه ساز مخالف نظام و ارزش‌های اسلامی را کوک کرده‌اید، بی‌اعتبار است. باید یکبار دیگر جلال آل‌احمد زنده شود و خدمت و خیانت روشنفکران را با تکیه بر نمونه‌های جدید بنویسد.

 

 

مشرق

نوع مطلب : جنگ نرم، 
برچسب ها : با مردم صادقانه سخن بگویید، انتخابات، جنگ نرم و عملیات روانی، سیاسی،
لینک های مرتبط :


سه شنبه 1397/07/24 10:10
Yes! Finally something about genuinebenzparts.
دوشنبه 1397/07/23 04:39
I think this is one of the most important information ffor me.
And i am glad reading your article. But wanna remark
on some general things, Thee webswite stylle is great, the articles is really great : D.

Good job, cheers
پنجشنبه 1397/07/19 19:34
I always used to study piece of writing in news papers
but now as I am a user of internet therefore from now I am using net for articles, thanks to web.
پنجشنبه 1397/07/19 19:10
Can I just say what a comfort to discover somebody that actually
knows what they're discussing online. You certainly understand how to bring
an issue to light and make it important.

More people need to look at this and understand this side of your story.
It's surprising you aren't more popular because you most certainly have the gift.
پنجشنبه 1397/07/19 19:09
Hey there! I just wanted to ask if you ever have
any issues with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing a few months of hard work
due to no data backup. Do you have any solutions to prevent hackers?
پنجشنبه 1397/07/19 18:51
I'm amazed, I have to admit. Rarely do I come across a blog that's equally educative and entertaining, and without a doubt, you've hit
the nail on the head. The issue is something not enough
men and women are speaking intelligently about. Now i'm very happy
I came across this in my hunt for something regarding this.
پنجشنبه 1397/07/19 17:55
Hi there, I think your web site could be having internet browser compatibility issues.
When I look at your site in Safari, it looks fine however, when opening in Internet Explorer, it has
some overlapping issues. I just wanted to provide you with
a quick heads up! Aside from that, fantastic website!
پنجشنبه 1397/07/19 17:21
Excellent post. I used to be checking continuously this blog and I am impressed!
Very helpful information particularly the remaining section :) I
take care of such info a lot. I was seeking this certain information for a long time.
Thank you and good luck.
پنجشنبه 1397/07/19 17:09
Hey there! Someone in my Facebook group shared this
site with us so I came to take a look. I'm definitely loving the information. I'm bookmarking and will be tweeting this to my followers!
Superb blog and excellent design.
پنجشنبه 1397/07/19 17:07
You could definitely see your enthusiasm within the work you write.
The world hopes for even more passionate writers like you who are
not afraid to mention how they believe. All the time go after your heart.
پنجشنبه 1397/07/19 16:39
My relatives every time say that I am wasting my
time here at web, however I know I am getting know-how all the time by
reading such nice posts.
پنجشنبه 1397/07/19 16:31
It is the best time to make some plans for the future and
it's time to be happy. I've read this post and if I could I wish to suggest you few interesting things or
suggestions. Perhaps you can write next articles referring to this article.
I wish to read even more things about it!
چهارشنبه 1397/07/18 12:28
Keep on writing, great job!
چهارشنبه 1397/07/18 12:12
Hello to all, how is all, I think every one is getting more from this web site,
and your views are pleasant for new people.
چهارشنبه 1397/07/18 11:56
What's up everyone, it's my first visit at this web page, and paragraph is really fruitful in favor of me,
keep up posting these types of articles or reviews.
چهارشنبه 1397/07/18 10:38
Hello there! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I'm
trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good success.
If you know of any please share. Appreciate it!
چهارشنبه 1397/07/18 10:01
Wow, this paragraph is pleasant, my sister is
analyzing such things, thus I am going to inform
her.
چهارشنبه 1397/07/18 09:23
Wow, that's what I was seeking for, what a information! existing here
at this website, thanks admin of this website.
چهارشنبه 1397/07/18 08:44
Your method of explaining everything in this article is really fastidious, all can simply understand it,
Thanks a lot.
چهارشنبه 1397/07/18 07:32
Right now it appears like Expression Engine is the preferred blogging platform out there
right now. (from what I've read) Is that what you are using on your blog?
چهارشنبه 1397/07/18 05:51
Your style is really unique in comparison to
other folks I have read stuff from. Thank you for posting when you've got the opportunity, Guess I will just
bookmark this web site.
چهارشنبه 1397/07/18 05:39
Howdy just wanted to give you a brief heads up and let you know a few
of the pictures aren't loading correctly. I'm not sure why but I think its a linking issue.
I've tried it in two different internet browsers and both
show the same outcome.
چهارشنبه 1397/07/18 05:23
Hello mates, how is the whole thing, and what you desire to say
regarding this paragraph, in my view its genuinely remarkable in support of me.
چهارشنبه 1397/07/18 05:10
This post will help the internet visitors for building up new weblog or even a blog from start to end.
چهارشنبه 1397/07/18 05:10
I feel this is one of the such a lot significant
information for me. And i am happy reading your article.
But wanna observation on some common issues, The website taste is perfect, the articles is really great : D.
Excellent job, cheers
چهارشنبه 1397/07/18 05:07
I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you
create this website yourself or did you hire someone to do it for you?
Plz reply as I'm looking to design my own blog and would like to find out where u
got this from. many thanks
چهارشنبه 1397/07/18 04:38
I'm really enjoying the theme/design of your site. Do you ever run into any browser compatibility issues?
A small number of my blog readers have complained about my site not working correctly in Explorer but looks great in Chrome.
Do you have any recommendations to help fix this issue?
چهارشنبه 1397/07/18 03:57
hello!,I really like your writing very much! share we be in contact extra about
your article on AOL? I require an expert in this area to unravel my problem.
Maybe that's you! Having a look ahead to see you.
چهارشنبه 1397/07/18 03:36
We stumbled over here different web page and thought I should check things
out. I like what I see so now i am following you.
Look forward to exploring your web page repeatedly.
چهارشنبه 1397/07/18 03:31
I was curious if you ever thought of changing the page layout of your
blog? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
Youve got an awful lot of text for only having one or 2 images.

Maybe you could space it out better?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
تکتیراندازان
درباره وبلاگ

از کاربران اینترنتی که علاقمند به نویسنده شدن و استفاده از مزایای آن در این سایت هستند به سایت www.cyb24.ir مراجعه کنند
مدیر وبلاگ : رضا فرجی
مطالب اخیر
صفحات جانبی
نظرسنجی
ختم 12000 صلوات با معنیش برای تعجیل در ظهور امام زمان (عج) - خدایا بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست


آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :